Vítejte, můžete se přihlásit nebo zaregistrovat.
Čeština Deutsch
Váš nákupní košík je prázdný!

Filosofie zrodu krmiv Fish Crunchies - článek

Filosofie zrodu krmiv Fish Crunchies

Při úvahách o tom, jak vytvořit nabídku krmiv, která by byla ve výborné kvalitě a za dostupnou cenu, byla naše volba poměrně jasná. 

Kvalita a výsledná cena výrobků se nepochybně odvíjí od jakosti a dostupnosti jednotlivých surovin.

Z tohoto důvodu byly jako zdroj uhlohydrátů zvoleny výhradně regionální suroviny. Zbývalo tak už jen vyřešit tajenku, jaký druh živočišné bílkoviny použít a proč. Srdce nám říkalo, že by to měla být ryba. Vždyť i v lidské výživě je právě ryba nenahraditelnou potravinou.

Vliv nenasycených mastných kyselin Omega 3 pocházejících z ryb, které jsou pro psa výhodnější, než obdobné zdroje Omega 3 nenasycených mastných kyselin rostlinného původu, je nezanedbatelný. Nenasycené mastné kyseliny Omega 3 z ryb lovených ve studených mořích mají nepostradatelný význam pro vynikající lesk srsti, celkové zdraví, na pokožku, srdce, krevní oběh a dobrou funkci mozku. Jak uznáte zajisté i Vy, toto jsou argumenty více, než pádné.

Kritérií pro zahájení výroby kvalitního krmiva pro psy za přijatelnou cenu je samozřejmě více.

Při rozhodování té nejoptimálnější volby patří mezi hlavní nepochybně i dostupnost surovin, neboť jen stejné suroviny od stejných dodavatelů nám garantují špičkovou kvalitu krmiva. Při výběru jakékoliv suroviny je na prvním místě požadavek na kvalitu, kterou v rámci filosofie naší firmy považujeme za samozřejmost. 

Vždy máme na paměti, aby naše režijní náklady byly co nejnižší a pozitivně tak ovlivňovaly výši ceny produktu.

Abychom se rozhodli opravdu správně, bylo třeba porovnat pár čísel pro a proti, zhodnotit výhody a nevýhody nového krmiva.

Orientačně si proto dovolujeme s těmito údaji seznámit i Vás. V současné době jsme se rozhodli nepoužívat do výroby těžko dostupné a drahé „exotické“ živočišné moučky jako je např. moučka z jelena, koně, pštrosa atd.

Z těch dostupnějších mouček je možné zajistit klasickou kuřecí moučku, která má podíl živočišné bílkoviny 62% až 63% při obsahu popelovin 18%.

Lepší variantou je nízkopopelovinová kuřecí moučka, která nabízí podíl 68% čisté bílkoviny a relativně vynikající podíl popelovin, pouhopouhých 8%.

Poměrně oblíbená varianta z lososa obsahuje řádově 66% čisté bílkoviny při 14% podílu popelovin.

Oproti moučce z lososa mají lepší parametry moučky z bílých mořských ryb, sardinek, ančoviček a sledě. Ty obsahují maximální podíl bílkoviny kolem 72% až 73%. Přijatelný je i jejich podíl popelovin okolo 12%.

Když jsme si dali dohromady použití regionálních surovin s moučkou z bílých ryb, vyšla nám výborná stravitelnost při dosažení podílu živočišné bílkoviny až 90 %.

Tento podíl živočišné bílkoviny je na evropském trhu zřídka vídaný.

To co je pro spokojeného zákazníka rovněž důležité je i vysoká metabolická energie, která přímo úměrně ovlivňuje i cenu krmné dávky psa na den, ale i celkovou, velmi příznivou cenu za 15 kg balení.

 

Ing. Petr Stein

Ing. Gerhard Stein