Vítejte, můžete se přihlásit nebo zaregistrovat.
Čeština Deutsch
Váš nákupní košík je prázdný!

Lněný olej - článek

Lněný olej

Za studena lisovaný lněný olej je bohatým zdrojem omega 3 mastných kyselin, které si pes neumí sám v těle vyrobit a je proto potřeba jej dodávat v potravě (stejně jako minerální látky a bílkoviny).

Omega-3 jsou základem 25% buněčných membrán a teprve jeho dostatečný přísun v potravě, zajistí správnou tvorbu buněk a s tím související silné vazy, kosti, svaly a imunitní systém. Vyrovnaná hladina Omega-3 znamená pro psy také méně zranění a lepší regeneraci po fyzickém výkonu.

Lněnný olej pro psy

Lněný olej se svým vysokým obsahem Omega-3 mastných kyselin působí také na duševní zdraví psů, protože mozek má vůbec nejvyšší spotřebu Omega-3. Jeho nedostatek se projevuje nadměrnou vzrušivostí, nedostatkem koncentrace a nervozitou.

Esenciální Omega-3 má silný vliv na obranyschopnost zvířete. Potřeba těchto látek je ještě markantnější v případech zvýšeného stresu a zátěže, při přepravě a tréninku. Jeho význam je neméně důležitý při vyvažování hladiny hormonů, má vliv na plodnost zvířat a tvorbu mléka.

Přímo zázračné účinky má lněný olej na snížení kožních problémů a tvorbu zdravé a lesklé srsti.

Extra potřeba Omega-3 mastných kyselin je především u psů v tréninku, chovných zvířat, starších nebo naopak mladých jedinců. Lněný olej je jediným rostlinným olejem, který má více Omega-3 než Omega-6, které jsou více zastoupeny v potravě a vytváří tak v těle rovnovážný stav. Lněný olej také snižuje cholesterol a chrání srdce.

Nabídku olejů naleznete zde: Lněnné oleje pro psy